Je věčnou škodou, že mnoho lidí starších generací nemá zdroj informací, který je v současné době tím největším zdrojem – přístup k internetu. V knihách se sice člověk dočte mnoho, ale na druhou stranu je internet místem, na kterém je během chvíle rozšíří informace z celého světa, což je doopravdy úžasné a také v mnoha ohledech užitečné, občas to zachraňuje i životy.
domácí pracovní prostor.jpg

Učení je něco, co nás vnitřně naplňuje a dělá nás to i šťastnými. Dám nejjednodušší příklad – malé děti, které milují objevování jim doposud neznámého světa okolo nich. Každé dítě se rádo učí novým věcem. Děti jsou bytosti, které si na nic nehrají a chovají se přirozeně (na rozdíl od puberťáků, kterým se například učení ve škole nezdá “cool”).

Ti, kteří jdou do důchodu, se stanou většinou méně milými než tomu tak bylo. Čím to je způsobeno? Člověk, který celý život pracuje, si na to velice rychle zvykne. Každý týden se těší na víkend, kdy si po dlouhých pěti dnech pracovního vytížení konečně odpočine. Udělá si harmonogram a jeho čas je vyplněný nejrůznějšími aktivitami. Ve chvíli, kdy jde do důchodu má najednou mnoho času a nemá ho jak vyplnit – respektive ze začátku ho to baví, ale po delší době se mu začne zdát život nenaplněný.

Proto by se takoví lidé měli učit novým věcem, protože je to něco, co je velice užitečné. Zaplní svůj volný čas a navíc to mohou předávat dál svým blízkým.
ruce starého člověka.jpg

Ale jak se taková babička nebo dědeček dostanou k internetu, když doma nemají počítač, tablet, ani chytrý telefon?

Naštěstí existují místa , která tuto technologii poskytují – a to zcela zdarma.

Výhodou těchto míst je také socializace – noví kamarádi se dají potkat za jakéhokoliv věku.

Podle mého názoru by si to měl každý vyzkoušet, protože co může ztratit? Nemůže ztratit vůbec nic, navíc může naopak získat mnoho nových znalostí a přátel.