Ochrana zahradního bazénu před vnějšími vlivy je důležitá hned z několika zásadních hledisek. Pokud bychom ho nechali napospas okolní flóře i fauně, pak by nám do něj zbytečně padaly různé nečistoty z celého okolí. Kromě toho mají jistě majitelé zahradních koupališť tu nedobrou zkušenost, že se v horkých letních dnech, kdy je extrémně sucho, létá napojit i hmyz, který mnohdy nezvládne přistání a ukončí svůj život právě v našem bazénu. o Je tedy rozhodně lepší variantou krycí plachta na bazén, která zabezpečí vodu před těmito nežádoucími jevy a o kus dál instalovat mělkou mističku s vodou pro žíznivé a strádající létavce.
o Kromě toho, že uchráníte mnoho životů, nebudete muset používat tolik bazénové chemie na opětovné vyčištění vody.
kluk v plavkách
Dalším pádným důvodem pro ochranu krycí plachtou, je i zamezení ztrát bazénové vody, které je způsobeno odpařováním. Naprosto zbytečně bychom museli nejen dopouštět studenou vodu, a tak si vyhazovat z kapsy finanční prostředky, ale také by se nám voda rapidně ochladila.
voda ve fontáně

Chraňte své nejbližší

Poslední důvod je jistě nejvážnější a nejvíce přesvědčivý. Každým rokem slyšíme ze sdělovacích prostředků různé smutné zprávy o tom, že se v některém zahradním bazénu v nestřežený okamžik utopilo malé dítě. V mnoha případech bylo možné tétohttp://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Mlada-nadeje-ODS-Toto-tema-je-zasadni-fatalni-a-neni-nic-dulezitejsiho-Horici-predmesti-Parize-a-no-go-zony-jsou-teprve-predehrou-A-tuhle-vec-Okamurovi-nikdo-neodpare-517364situaci zabránit, pokud by byl bazén vhodným způsobem chráněn.
o Na zakrytí se používají netkané fólie, které se vyznačují vysokou pevností a odolností proti mechanickému poškození.
Tyto produkty, na které jsou používány pouze kvalitní domácí i evropské suroviny, pocházejí z českých výrobních podniků. Plachty jsou nepromokavé, tudíž se nemusíte obávat vlivu kyselých dešťů. Jsou také vysoce odolné při různých teplotních výkyvech.
· Je možné je tedy použít v horkých letních dnech a stejným způsobem zabezpečit bazén i v zimním období.