Olivový olej má blahodárné účinky pro naše tělo v rámci zdraví, ale také má účinné účinky na naši krásu. Věděli jste, že konzumací olivového oleje máte menší možnost rizika v rámci několika nemocí? Jedná se například o cukrovku, snižuje krevní tlak, pomáhá snížit špatný cholesterol a udržuje Vaše srdíčko zdravé. V oblasti krásy pomáhá na popraskanou kůži nebo velmi citlivou kůži, která má problém s různými vnějšími nepříjemnými faktory. V kosmetice se využívá i na vlasovou péči, aby naše vlasy vypadaly leskle a zdravě. Můžete si vytvořit zábaly pouze z olivového oleje a díky aplikaci jednou týdně se promění Vaše vlasy v nejkouzelnější pohled, který kdy, kdo viděl.

olivový olej

Olivový olej je prospěšný, ale s jeho konzumací to nepřehánějte. Zakápněte si skvělý zahradní salát, co si připravíte a díky této řekněme „zálivce“ se promění Váš oběd ve velmi kvalitní pokrm obohacený o mastné kyseliny. Nikdy ale nepijte olivový olej jen tak na prázdný žaludek, jinak Vám hrozí projímavé účinky.

Uvádí se, že by se olivový olej měl na denní bázi objevovat v našich pokrmech maximálně v podobě třech lžic denně, ale pamatujte na to, že pokud máme i jiné tuky, které zkonzumujeme v ten stejný den, tak se maximální dávka snižuje.

Tento olej se může objevovat v rámci vaření, smažení i pečení.

olivový olej

Mnoho různých olivových olejů najdete na našem i zahraničním trhu. Každý se liší svým složením, takže pokud hledáte něco pikantnějšího vyzkoušejte si pořídit tento olej s příměsí chilli papričkou nebo pepřem. Pokud máte rádi klasickou variantu – sáhněte po této klasice.

V kategoriích olejů můžete naleznout mnoho různých přírodních produktů a nemusí to být nezbytně „oliváč“. Máte zde na výběr z jiných. Může se jednat o dýňový olej, který skvělé působí na naši trávicí soustavu nebo chia olej. Tyto oleje jsou dražší, protože se nevyskytují na běžném trhu ve velkém množství, a navíc kvalita je úměrná vždy ceně.