Už dávno není pravidlem, že hypotéku získá každý, kdo o ni zažádá. Naopak http://cinepur.cz/article.php%3Farticle%3D1415 situace se rok od roku zhoršuje. Na vině je samozřejmě i narůstající inflace a nedávno navýšená úroková sazba hypoték. Stále více lidí nakonec skončí se zamítnutou žádostí a tak jejich další kroky vedou většinou do nebankovní společnosti, kde jsou podmínky benevolentnější. Pojďme si společně představit některé z nich.

  • Rychlost vyřízení

Možná se to může zdát jako zanedbatelná výhoda. Ovšem jen málokomu se chce čekat na vyřízení hypotečního úvěru i několik týdnů, jak je tomu v bankách. Je potřeba si říct, že banky sice ke každému žadateli přistupují s osobním přístupem, ale možná proto je schvalovací proces tak dlouhý.

Podpis smlouvy

U nebankovních společností je možné získat peníze u spotřebitelských úvěrů již při podpisu smlouvy. U hypoték sice nic podobného možné není, i tak je proces vyřízení o poznání kratší. To se vyplatí hlavně v případě, kdy by vás mohl s koupí nemovitosti někdo předběhnout třeba právě vinou dlouhým schvalovacím procesem v bance. Což je poměrně častý scénář.

  • Bez doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu? V bankovních institucích něco nemyslitelného! Ovšem, co není možné tady, je možné jinde. Nebankovní instituce na výši příjmu žadatelů až tolik nepohlíží. Je ovšem otázkou, zda je to dobře či nikoliv. V obou případech je zapotřebí ručit nemovitostí, která v případě špatné platební morálky dlužníka propadne ve prospěch věřitele. Ten jí pak může nabídnout do dražby, kde se většinou prodá pod cenou.

Kreditní karty

  • Záznam v registru

Záznam v registru je pro banku jasným ukazatelem, že není žadatel schopen splácet své závazky. A tak většinou takový žadatel v bance neuspěje a odchází s nepořízenou. Naštěstí jsou tu ještě nebankovní společnosti, které do registru dlužníků vůbec nenahlíží nebo neberou tento prohřešek v potaz.