Lehká a zároveň pevná
Samotná konstrukce má vždy menší rozměr ve srovnání s dřevem a s ocelí. Pevnost hliníku je pro tyto účely dostačující a výhodou je i nízká hmotnost, která příliš nezatěžuje statiku domu, přístavby, nebo podloží. Hliník se spojuje buď svařováním, nebo spojovacími články z nerezové oceli.
kovová pergola.jpg
Bezúdržbová
Konstrukci vždy výrobce ošetří speciálním nátěrem. Jedná se o práškový komaxit, který není třeba znovu nanášet ani po mnoha letech. Hliník navíc nekoroduje tak, jako ocel, nepokrývá se plísní, nebo dřevokaznou houbou, a jeho vlastnosti se nemění ani působením extrémních povětrnostních vlivů.
Ekologické lakování
Prášková technologie nanášení laku na hliníkovou konstrukci je jednak ekologická, a rovněž tomuto materiálu propůjčuje vlastnosti velmi odolného povrchu proti otěru. Většina renomovaných lakoven poskytuje záruku na nátěr konstrukce 10 let.
Obrovské možnosti barevných variací
Nejen, že je možné barvu zvolit přímo na míru, co se týče odstínu, ale častokrát jde o speciální povrchové textury, metalické barvy, nebo barevné kombinace. Existuje i provedení povrchu tzv. Decoral, jehož struktura napodobuje letokruhy dřeva. Tento způsob nabízí i tvorbu různých obrazců, nápisů a fotografií. Vše záleží na zákazníkovi, jaký povrch chce sladit s exteriérem svého příbytku.
dřevěná pergola.jpg
Více typů řešení nosných konstrukcí
Pergoly mohou být buď konvenční, nebo orientované do moderních řešení s naklápěcími lamelami, s baldachýnem, s krytinou z polykarbonátového plastu. Mohou jimi být i speciální bioklimatická řešení, nebo prosklené terasy.
Kombinace stínící techniky
Hliníkové nosné konstrukce mají zásadní výhodu, spočívající v mnoha typech využití. Slouží buď jako zahradní přístřešek, nebo částečně zastřešují terasy. Mohou se kombinovat s mnoha prvky stínící techniky. Jedním z příkladů je např. zastřešená prosklená zimní zahrada, anebo konstrukce s boční tzv. screen roletou, případně se střešní markýzou. Velmi častým doplňkem jsou posuvné prosklené stěny.
Snadné čištění
Čistit tyto hliníkové přístřešky je naprosto jednoduché. Postačí docela běžný teleskopický nástavec s mycí houbou, trocha biologicky odbouratelného saponátu, a zahradní hadice. A samozřejmě dobrá nálada, kterou vám nepokazí ani takovéto úklidové práce.