Když přijdou na řadu zásadní životní otázky, je dobré se pro všechny případy pojistit, nikdo z nás nevidí vpřed natolik, aby věděl, co jej v životě v budoucnu čeká. Bohužel, takové nebezpečí, které na nás číhá v naší bezprostřední blízkosti, většinou lidé podceňují. Tím spíše, pokud se jedná o jim blízké osoby, od kterých přirozeně vždy očekávají jen to nejlepší.
Ukázkovým příkladem bývá svatba. I když vám všichni věci znalí doporučí, abyste před sňatkem uzavřeli předmanželskou smlouvu, jen málokdo to udělá. Přitom u lidí, kteří do sňatku vstupují s výrazně větším majetkem než jejich partner, je to jednoznačně na místě.
pečeť notáře.jpg
Většina lidí však v této době nemyslí na sebe, nýbrž na to, co by si o podobné věci pomyslel jejich partner a zda by se ho podobné opatření nějak nepříjemně nedotklo. Nikdo si nechce před svatbou sundat růžové brýle a myslet na to, že jeho nadšení brzy opadne, že city ochladnou a zbyde jen syrová a nepřívětivá realita.
Nicméně ať už si to připustíme anebo ne, tak fakta mluví jasně. Zhruba polovina uzavřených sňatků dnes končí rozvodem a následným dělením majetku. A ti, kdo zanedbali právní pojištění svého nabytého majetku před sňatkem, mohou brzy splakat nad výdělkem. Nemluvě o tom, že takový bohatý ženich anebo bohatá nevěsta mohou být zajímavým cílem různých sňatkových podvodníků. I v lásce mohou mnozí lidé spatřovat své podnikatelské cíle. Proto to nejlepší, co můžete udělat, je včas myslet nejen na to krásné, ale také na to horší, co může nastat.
gumové razítko.jpg
Vždyť sepsat a uzavřít takovou předmanželskou smlouvu nemusí být nic těžkého. Když navštívíte šikovného odborníka, který je mezi paragrafy jako doma, tak se můžete ženit anebo vdávat nejen s dobrým pocitem, ale také s jistotou, že to s vámi ten druhý myslí upřímně a nemusíte se ničeho v budoucnosti obávat. Proto neváhejte a kontaktujte notáře v Třebíči, aby vás v životě nečekala žádná nepříjemná překvapení.