Toto slovo patří mezi jedno z nejvíce skloňované ve světě obchodování, do češtiny jej můžeme přeložit jako cenovou akci případně chování ceny v čase. Někdy se můžeme setkat i s pojmem Pure Price Action, tak ať víme, k čemu přiřadit. Jedná se tedy o jeden a ten samý termín. To nám naznačuje ale jediné a to, že se pracuje s čistým cenovým grafem za použití indikátorů. Řekneme si tedy základní informace o Price Action. Hned zpočátku je potřeba https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DfAUi3taXTcs konstatovat, že je velice individuální. V čistém cenovém grafu tedy uvidíte vždy něco trochu odlišného než ostatní obchodníci. Je to tím, že pro začátečníka na tomto trhu největší problém subjektivní vnímání trhu.

Obchodování

Pokud se tedy rozhodneme použít indikátor kreslící do grafu šipky, pak je jasné, zda šipka objeví či neobjeví. Je potřeba počítat s tím, že tržní příležitosti nebudou vymalované jako v učebnici, je zapotřebí umět odlišit, co je přijatelná modifikace tržního settupu a co je naopak porušení bez možnosti vstupu do obchodů. Důvod je jasný, každý okamžik na trhu je zcela jedinečný, a nelze tedy predikovat, že se bude chovat tak či onak. Neexistuje žádný vzorový či ukázkový příklad, je potřeba trh vnímat jako koncept.

burza

Pokud se rozhodnete jít na trh s price action https://www.tradecz.cz/price-action-obchodovani/, tak je potřeba udělat několik zásadních kroků, mezi které patří. Pro začátek zvolte pouze čistý – svíčkový graf, tedy bez indikátorů a dalších technických nástrojů. Rozhodně se naučte základní patterny, svíčkové, ale i tržní informace, bez kterých se rozhodně neobejdete. Je potřeba umět zakreslit linie a tvary. Nastudujte si příslušné strategie, tedy všechny obchodní metody (formace, vstup, řízení pozice, výstup). Nastudujte si všechny pravidla pro obchodování, ať vás,,v akci“ nic nezaskočí a jste na všechno připraveni. Znalost nikoho neomlouvá a tak to neberte na lehkou váhu, pokud chcete něco dokázat.