Je to jako u člověka, jednoho dne se ve vašem PC prostě něco porouchá. Skončila mu životnost. Amen. Finitio. A tím odešel celý složitý aparát, jehož vnitřnosti jsou sice dokonalé, ale ne úplně.

Proč zachovat rozum, když k tomu dojde? Protože je mezi námi několik jedinců, tedy alespoň doufám, že ji je jen několik, kteří ihned zakročí. Jenže způsobem, který nic nevyřeší. Vzteky popadnou to, co mají po ruce a začnou do počítače mlátit. Dělají chybu. Stroj tak ještě více poškodí a zasáhnou-li pevný disk, mohou i přijít o všechnu svou práci, která by se jinak možná zachránit dala. Proto je třeba zachovat chladnou hlavu a začít myslet.

deska v počítači

Mimochodem, pamatujete si ještě co znamená zkratka PC? No, schválně. Takže pro toho, kdo netuší, znamená to osobní počítač, v angličtině Personal Computer. Proč to vysvětluji? Jen tak pro zajímavost a také proto, abyste snáze pochopili význam věty oprava PC Kolín. Zde vám totiž váš poškozený počítač, nebo notebook opraví. Tedy, pokud to půjde.

vnitřek PC

Ono to většinou jde vždy i přesto, že je skříň hodně rozbitá. Dá se nová a je to. Ale v jistých situacích se to nevyplatí finančně. Třeba už z toho důvodu, že je nutno zaplatit práci techniků, kteří už pradávno opustili hranici tří set korun na hodinu a spějí pomaličku, ale jistě k částce čtyřech stokorun. To si musíte pečlivě uvědomit, když si nový počítač přivezete domů. A pokud s ním budete zacházet necitlivě, dlouho vám nevydrží. A aby vydržel co nejdéle, je třeba se o něj také starat. Málokdo ví, že potřebuje péči stejně jako člověk.

Základní péčí rozumíme alespoň jednou do roka, (lepší je dvakrát) nechat nebo si udělat sám velkou očistu. To znamená sundat skříň a zbavit vnitřek prachu. Hlavně u větráčků. A prosím, pokud na to nemáte, tak to nedělejte! Popadněte stroj a zaneste jej k opravně v Kolíně. Tam už se o to postarají s bravurou a se zárukou.