Malé děti bývají nemocné poměrně často, především pokud již mají staršího sourozence, který chodí do školky. Jaké nemoci nejčastěji děti do tří let trápí? Ještě bych ráda upozornila, že diagnostiku nemoci je třeba nechat na lékaři, ten jediný vám může říci, co konkrétně je to za nemoc a jak se bude léčit.

dítě u lékaře

Rýma

Rýma je u dětí opravdu častým jevem. Většina malých dětí se s ní během prvních třech let svého života potká i opakovaně. Nejhorší je, že malé děti neumí ještě smrkat a tím pádem se hleny dusí. Musíte tím pádem nos čistit odsávačkou či vatovými tamponky. Miminko se také může více budit a také může mít problémy s kojením. Plný nos jim totiž nedovolí při kojení dýchat.

Průjmová onemocnění

Tady zpozorněte. Průjmy jsou u malých dětí poměrně nebezpečné kvůli tomu, že malé dětské tělo se může dostat do stavu dehydratace. Nejčastějšími vyvolavateli průjmů jsou viry a bakterie. Na většinu průjmových onemocnění si děti postupně vytváří obranné látky a tělo tak nemoc zvládá později lépe. Pokud kojíte, pak kojte co nejvíce. Nekojené děti by po dobu prvních dnů neměly pít umělé mléko. To by mělo být nahrazeno rehydratačním roztokem.
nemocné děti

Pátá a šestá nemoc

Obě tyto nemoci spojuje jejich původ. Jedná se o virová onemocnění, která nemívají komplikovaný průběh, a většina dětí je zvládne pouze s léky na snížení teploty. Šestá nemoc je typická svými vysokými teplotami, které se špatně sráží. Třetí den se objeví na trupu drobná růžová vyrážka, která se šíří na krk a paže. Vyrážka většinou do druhého dne zmizí. Pátá nemoc je charakterizována především splývavou vyrážkou, která se šíří z obličeje na hřeb rukou a na stehna. Vyrážka je charakteristická svým tvarem, který připomíná motýla. Do týdne až desíti dnů vyrážka sama zmizí.

Ať vaše dítko potrápí jakákoli nemoc, nejlepší je vždy navštívit lékaře. Pokud si nejste jisti, že je to nutné, pak lékaři jednoduše zavolejte a poraďte se s ním.