Aby se vám ve vašem bazénu koupalo a užívali jste si volné chvíle tak, jak jste si to vždy představovali – tedy co nejlépe, musíte dbát na 2 základní skutečnosti.

  1. Každá bazénová voda potřebuje optimální vyvážení chemických přípravků.
  2. A průběžně v ní musíte sledovat hodnotu pH, které je správným ukazovatelem zdravé a čisté vody.

muž v bazénu

Pokud dodržíte obě pravidla, máte velký náběh k tomu, abyste si vodu, léto a vaše dovádění v ní, vychutnali bez pocitu zoufalství z jejího zakalení.

Někdy je potřeba ho snížit

Pravidlo ohledně správné hodnoty pH mluví jasně. Musí se nacházet v rozmezí od 6,8 do 7,2. V případě, že je vyšší, musíte proti tomu zakročit volbou vhodných přípravků. Snížení pH v bazénu vám pomůže přivést působení chemických přípravků na úroveň, kdy budou opravdu fungovat. Vyhnete se rovněž tvorbě zelených a hnědých řas a docílíte toho, že bude vaše voda průzračná.
Dostupný sortiment přípravků, které slouží k jeho snížení vám nabízí možnost zvolit si koncentrovaný nebo naopak granulovaný typ chemie. Rovněž tak si můžete zvolit i velikost, kdy vám do menšího typu bazénu bude stačit balení o objemu jednoho litru a v případě rozměrné nádrže samozřejmě vsaďte na větší balení.

vzotek

Jak zjistit, kdy je čas ho upravit?

To, jestli ho potřebuje snížit a dostat na úroveň, která se bude nacházet v optimální hladině, zjistíte pomocí testeru. Ten vždy mějte po ruce a kontrolu pH provádějte každých 7 – 14 dní dle potřeby. Díky tomu, že nezanedbáte skutečnost jeho vyváženého poměru budete mít vodu, kterou vám budou závidět všichni sousedé a rodinný příslušníci. Věřte, že není nic lepšího, než v létě vlastnit soukromý bazén – s báječně čistou vodou a jistotou, že děláte pro její údržbu a dokonalý vzhled úplně všechno.
Pokud budete pravidelně sledovat stav vaší vody, nepochybujte o tom, že budete patřit mezi lidi, kteří se léto ve vlastním bazénu užijí na maximum.