Zlatá rybka

Zlaté rybky se snadno starají a prodávají se v obchodech se zvířaty všude. Ostatně jídlo pro ně je stejně snadné najít. Hlavní věcí při péči o ně je zajistit čistotu vody a nepřekrmovat je.

Skaláry

Jsou to krásné ryby a snadno se o ně pečují, ale dokážou vyrůst do obrovských rozměrů. Takže, pokud dostanete skaláry, ujistěte se, že vaše nádrž má velikost alespoň 55 galonů. Nezapomeňte také začít s jedním, protože mají tendenci mezi sebou bojovat.

m

Guppy rybička 

Guppy je oblíbená pro mnoho lidí s akváriem, protože je poměrně levná na péči a relativně snadno se o ně starají. Nevyžadují mnoho krmení, protože jejich bříška jsou malinká. Samozřejmě mají pověst, že se rychle rozmnožují, takže je musíte mít pod vaším neustálým přísným dohledem….

Sumec

Tyto ryby se dobře snášejí s jinými druhy, díky čemuž jsou oblíbené mezi milovníky ryb. Jsou to také výjimečně čisté ryby, takže se o ně v tomto ohledu snadno pečuje. Mnoho obchodů pro domácí mazlíčky však sumce nenosí, ale je skvělé je hledat.

Plátky

Jsou velmi nenáročné ryby. Poměrně mírumilovný vůči ostatním rybám. A přicházejí ve všech možných barvách a velikostech. Navíc se snadno krmí, což z nich dělá dobré začínající ryby.

Molly rybičky

 Jsou další vynikající rybou pro začátečníky, protože přicházejí ve všech možných velikostech, tvarech a barvách. Vycházejí také dobře s jinými rybami a preferují spíše rostlinnou stravu.

m

Tetra neonová

Tetra neonová je nenáročná na péči. Z tohoto důvodu jsou mezi majiteli akvárií velmi oblíbené. Jsou malinké, ale docela výrazné svými modrými neonovými a červenými pruhy. Jsou docela klidní a milují být ve skupinách.

Duhová rybka

Duhová ryba je další velmi nenáročná ryba. Když vyrostou, mají nejhezčí barvy. Jsou mírumilovní, vycházejí s ostatními rybami a snadno se udržují.