Noční stolek retro Svetpokladu.cz se mi vždycky moc líbil. Líbí se mi na něm, že má své kouzlo, stejně jako všechny retro věci a starožitnosti. Já sama mám dva noční stolky, které jsou již retro. Mají už šedesát let, ale jsou stále v perfektním stavu. Jsou z masivu a jsou dělané z buku. Takže kvalita je zde úplně zjevná. Navíc není to jen tak nějaké tenké dřevo. Stolky jsou opravdu masivní a robustní, že až zrak přechází a těžko se tomu věří. Navíc kdybyste viděli tu kvalitní řezbu na stolcích. Je zde zjevné, že se jedná o kvalitní ruční práci, která jistě dala velmi zabrat. Řezba je tak kvalitní a do detailu provedená, že v dnešní době by ji jen těžko někdo zvládl.

Retro okenice jsou krásné

Navíc mají stolky i krásnou malbu. Jsou jemně modré a na sobě mají žluté ornamenty. Já je znám spíše z té starší doby, nějaká ta třicátá čtyřicátá léta. V té době bylo všechno velmi kvalitní a tyto stolky nejsou vůbec žádnou výjimkou. A ani nevíte, jak dlouho jsem ty stolky sháněla. Téměř dva roky! Opravdu se dají jen těžko sehnat. Navíc je taky fakt, že se již logicky nevyrábí, a tak jsou vzácné. Já sama jsem za ty dva retro stolky dala opravdu velké peníze. A vůbec toho ale nelituji. Vím, že tyto stolky mi vydrží věčně, už do mého konce. Ty ještě bude dědit jistě můj syn. Navíc když to tak vezmu, tak je to i skvělá investice do budoucna. Když už ty stolky mají hodnotu kolem dvaceti tisíc dohromady, tak za pár let budou mít cenu jistě vyšší. Tady u podobných retro věcí cena totiž nikdy neklesá, jen stoupá, to je jasné. Protože jejich výrobce jistě už nežije, a tak nemůžete očekávat, že vám vyrobí další. Ale můžete si nechat udělat kopii. Jenže to už není ono. Samozřejmě dáte za to tak o šedesát procent méně, ale originál je prostě originál.
Stolky z masivu jsou kvalitní

Já sama bych napodobeninu vůbec nechtěla. Do toho nemá ani cenu dávat takové peníze. Jedině kdyby vám tu napodobeninu udělal nějaký velmi známý truhlář a dal si s tím taky velkou práci. Ta ruční řezba by opravdu musela být kvalitně a precizně provedená. V dnešní době je smutné, že se všechno dělá už strojem. Všechny řezby jsou dělané masově na strojích, takže originální kousek jen těžko seženete. A pokud vás toto téma zajímá více, klikněte na náš web, určitě si vyberete ten pravý kousek.