Řešíte v rodině prekérní situaci. Všechno se pořádně zamotalo, jste tak trochu v bezvýchodné situaci. Dcera předloni dostudovala vysokou školu, nastoupila do zaměstnání a s přítelem, spolužákem z vejšky si pronajali byt. Dalo by se říci, že ideální stav. Jenže dceři se podařilo velice záhy otěhotnět. Možná si myslíte, že jí její přítel opustil a v tom je ten problém. Ba ne. Je to slušný kluk, má ji rád a na miminko se také těšil. Jenže dcera šla na rizikové těhotenství, plynule přešla na mateřskou. Pronájemce bytu mezitím zvedl nájemné a mladí už začali tak nějak třít bídu s nouzí. Nabídli jste jim prozatímní útočiště, než si najdou jiný pronájem.

mobilheim

Ale ouha, jak zdražily všechny nemovitosti i pronájmy se vyšplhaly do astronomických výšin. Takže mladí začali shánět byt, na který by si vzali hypotéku. Ovšem příjem rodiny, o který se vlastně staral jen přítel dcery, na hypotéku nepostačoval. V hlavním městě jsou prostě byty neskutečně drahé. Dcera mezitím porodila a vaším bytem se rozléhal křik vnoučátka. Museli jste oba vstávat ráno do práce a po celé noci křiku, ve kterém se opravdu spát nedalo, jste čím dál, tím víc uvažovali, jak dceři, potažmo, i sobě pomoci. Měsíc za měsícem byla pro vás situace čím dál horší až neúnosná. Jak z toho ven? Na třídním srazu jste potkali bývalého spolužáka, který se chlubil, že má konečně domeček. Rozvedl se a prý se má jako v ráji, bydlí v mobilheimu.

mobilheim

Ta myšlenka vás ovšem zaujala. Hned za městem, u řeky, kam jste před lety jezdívali stanovat, vyrostly mobiheimy jako houby po dešti. Takový domek by byl pro vás jako stvořený. Do práce byste měli stejně daleko jako z nynějšího bydliště, drahý tak nebude, takže co namáte našetřeno, doplníte hravě hypotékou a mladí budou mít soukromí. Hned druhý den jste si vyjednali místo pro váš nový domeček a začali listovat katalogy. To už jste si byli jisti, že to je přesně ideální řešení vaší svízelné situace.