Jaké nové bytové trendy nás čekají v interiérech, převážně ložnicích? A hlavně, jaké barvy, materiály a novinky nás čekají v interiérech tento rok? Připravte se na návrat k přírodním materiálům a postelím ze šedesátých let.
notebook v posteli
Bio materiály v ložnicích
Několik posledních let se v ložnicích prosazuje používání přírodních materiálů. Nejnovějším trendem mezi látkami do ložnice je přírodní kepr. Jedná se o materiál, který je skoro nezničitelný. Tato tkanina se skvěle uplatňuje na matracích, nebo na dekoračních polštářích.
·         Mezi luxusnější přírodní materiály, které se v ložnicích též objevují, je egyptská bavlna, která je v kombinaci s hedvábím. Tento materiál je velmi pevný, příjemný na dotek a na pohled působí velice elegantně.
polštáře v posteli
Tmavě zelená barva v interiéru
Tato trendy barva se bude vhodně doplňovat v extravagantních ložnicích. Tmavě zelená by se měla objevovat především v posteli. Je tak možné si pořídit například zelené čelo postele, anebo pouze zelené polštáře, či lůžkoviny. Tento tmavě zelený odstín je vhodné kombinovat s přírodními materiály, jako například kožešinami, anebo kůží. Vhodně se bude doplňovat také s přírodním lnem.
Výrazná čalouněná čela postelí ze šedesátých let
Design postelí by se měl v letošním roce stát hitem současných ložnic. Trendem totiž budou výrazná čalouněná čela postelí. Ta by měla nahradit stávající čela dřevěná. Měly by zde převládat neutrální, avšak i výrazné barevné odstíny, se všitými knoflíky. Materiálem se tento rok také stane plyšový samet. Na výrazných čelech postelí se bude také skvěle vyjímat kůže, anebo eko kůže.
Blýskavé materiály a zlatá barva
Blýskat na lepší časy se nám bude v ložnicích s použitím blýskavých materiálů. Trendy odstínem bude nejenom zlatá barva, ale jakýkoliv odstín v podobě kovů, skla, hvězd a podobně.
Nadýchané peřiny a polštáře
Hitem sezony jsou rozhodně lůžkoviny plněné klasickým kachním či husím peřím. Díky nejnovějším technologiím již není prachové peří alergenem.