Vzhledem k tomu, že začátkem tohoto roku vstoupil v platnost nový zákon regulující hluk z různých kulturních a sportovních akcí konaných v zástavbě ve večerních hodinách, není vůbec snadné podobnou akci uspořádat. Všude, kde je pro pořádání podobných akcí k dispozici vhodné zázemí, tam jsou rovněž i lidská sídla a platí zde tedy i zmíněné omezení. Všichni pořadatelé večerních kulturních a sportovních akcí tak od té doby tápou, jak to udělat, aby mohli ve svých zaběhaných tradičních zábavách pokračovat. A tápou i samotné obce. Není možné udělit naprosto všem hromadnou výjimku ve formě povolení konání akce, protože by se mohlo stát, že si někteří občané mohou stěžovat. Co tedy s tím?

agregát

Tím nejjednodušším a nejúčinnějším řešením je uspořádat podobnou akci tak zvaně na zelené louce. Tím je myšleno někde za obcí, kde již není sídelní zástavba a hluk z pořádané akce nemůže nikoho rušit. Najdete-li si tedy za obcí nějaké parkoviště či louku, je to ideální místo, kde můžete dovádět od večera až do rána a nikomu to nebude vadit.

zásuvka

Ovšem jistým omezením takové alternativy je to, že na podobném místě pravděpodobně nebudou k dispozici potřebné sítě. Tím je myšleno napojení na vodu, a hlavně na elektřinu, bez které už se snad žádná dnešní akce nedokáže obejít. Ovšem i v tomto případě existuje jedno praktické řešení, kterým je elektrocentrála. Můžete si ji pronajmout stejně jako třeba pódium či stánky. Stačí, když si ji předem objednáte u spolehlivého dodavatele, který ji v určenou dobu přiveze na místo spolu s odborným pracovníkem, kterým vám pomůže vše správně zapojit a bude na akci po celou dobu přítomen, aby vše fungovalo, jak má. Poté vše odpojí a elektrocentrálu zase odveze. Je to zcela prosté a funguje to stejně jako každá jiná dobrá služba. A vy už nemusíte řešit, jak čelit složitým předpisům.