Dopravní nehoda je situace, kterou nechce zažít nikdo z nás. V lepším případě jde jen o pár pomačkaných plechů. V těch nejhorších případech jde o život. V případě, že bylo kromě šoku a auta poškozeno také Vaše zdraví, přináší Vám to velké komplikace. Nejen bolesti, ale také omezenou pracovní schopnost, ztrátu zaměstnání a v těch nejčernějších představách také trvalé následky, nebo smrt. Pro takové případy je tady odškodnění při dopravní nehodě. Na toto odškodnění má nárok každý účastník nehody a je jedno, zda jde o řidiče, spolujezdce, cyklistu, nebo chodce. Jediným důležitým kritériem je, aby nebyl výhradním viníkem nehody.

bourané auto

Při posuzování odškodného je přihlíženo především k lékařskému posudku. Ten je vypracován na základě závažnosti zranění, rehabilitacích, době léčení, komplikacích nebo například počtu operací. Odškodné po dopravních nehodách dostáváme například jako bolestné po dopravní nehodě (1% hrubého měsíčního příjmu obyvatelstva v předchozím roce, promlčecí lhůta je tři roky), za trvalé následky (procentní vyjádření ztráty lepší budoucnosti ve stupnici 0-100%), ztrátu výdělku během a po pracovní neschopnosti (rozdíl mezi průměrným hrubým výdělkem a vyplacenou nemocenskou), a také odškodnění při úmrtí, které je samozřejmě vypláceno pozůstalým (manžel, manželka, registrovaný partner, rodiče, děti, sourozenci, osoba blízká. Na našich webových stránkách najdete velké množství užitečných informací, včetně právního podkladu.

žena a nehoda

Může se stát, že se Vám zdá toto odškodnění jako nedostatečné. Nemusíte se s tím ale v žádném případě smířit. Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme získat to, na co máte nárok. Doufáme, že naše služby nikdy nebudete potřebovat, protože zdraví je to nejcennější, co člověk má. V případě že se k vám štěstí na chvíli obrátí zády, Vám nabídneme pomocnou ruku a pomůžeme Vám získat alespoň finanční pomoc ve Vašich těžkých dnech.