Internet se stává poslední dobou centrem veškerého dění. Není divu, že tak stále více lidí objevuje benefity internetového nakupování. Není se čemu divit. Jedná se o velice pohodlnou činnost. Z pohodlí domova můžeme dnes nakoupit již téměř cokoliv.
elektronický obchod.jpg
Na netu nakupujeme nábytek, elektroniku, hračky, oblečení a mnoho dalších. Novinkou poslední doby je také, že e-shopy udělajíběžný denní nákup za vás a donesou vám ho až domů. Může se jednat o činnost, která podporuje lenost, ale lidé v časové tísni to dozajista ocení.
Dle současných průzkumů se největší oblibě těší čínské e-shopy a zřejmě se ani není čemu divit. Najdeme zde nespočet produktů, které jsou podobné těm značkovým, avšak za třetinu ceny. Někteří si jsou schopni za kvalitu připlatit, ale většina sáhne po levné napodobenině.
Za zvýšení popularity může zejména růst české ekonomiky, a hlavně české měny vůči ostatním měnám. Mezi těmi nejznámějšími je to nárůst až o 14 %. To může razantně zvýšit popularitu zahraničních internetových obchodů.
Zboží z těchto obchodů má navíc ještě jednu výhodu. Jelikož se jedná o výrobky ze zemí mimo Evropskou Unii nevztahuje se na ně clo. Pokud tedy nepřesáhnou hodnotu cca 500 Kč nemusíme odvádět ani clo či DPH. Nad tuto částku se odvádí daň vypočítaná z ceny a nákladů na pořízení zboží.
Osvobození od daně se ovšem nevztahuje na tabákové výrobky či alkohol.
vyřizování mailů.jpg
Nejvýznamnějším a zřejmě i nejoblíbenějším čínským e-shopem je Aliexperess.com, zde nalezne uživatel nespočet kategorií a v nich kvanta produktů. Samozřejmě se nejedná o příliš kvalitní výrobky, ale za cenu rovnající se nákladům člověk nemůže čekat příliš mnoho.
Člověk by rád podpořil českou ekonomiku, ale přiznejme se. Kdo z nás někdy na podobném internetovém obchodě nenakoupil. Přeci jen za tak mizivou cenu, proč to nezkusit.
České e-shopy těžkou můžou konkurovat těm čínským. Proto by se měly spíše než na kvantitu zaměřit na kvalitu.