Bohužel se s tím musíte naučit žít. Pokud svého partnera milujete, musíte se naučit žít a vycházet i s jeho matkou. Je to složité, většinou vás to stojí spoustu nervů a energie, ale tak to prostě je. V ideálním případě se nakonec naučíte spolu vycházet, v tom horším se přestanete stýkat, nebo tento spor přenesete do svého manželství.
ženy na houpačce
– Tchyně mají pocit, že jim byl jejich syn ukraden, zvlášť pokud se jedná o jedináčka nebo o mladšího sourozence. Jak ale tchyni vysvětlit, že nemůže být její chlapeček do konce života?

– Tchyně jsou přesvědčené, že se s nimi měl jejich syn lépe, než se může mít s vámi, že jste vlastně neschopná a neumíte se postarat ani o jejího syna, ani o vaše děti.

– Tchyně má pocit, že vám musí neustále radit, protože vy to neděláte správně. Vždycky je něco, co děláte jinak a tedy špatně, a vždycky je něco, co by vás ona naučila lépe, nebo by to zvládla lépe za vás.

– Neustále vás kontroluje, zavaluje vaše děti dárky, nebo vám pořád volá, případně do vašeho bytu vstupuje bez vyzvání, protože má vlastní klíč. A nepřestane si stěžovat a všechno komentovat.
– Tchyně mají pocit, že jejich syn má na lepší ženu, než jste vy, a tou lepší ženou myslí sebe sama.
vnoučata s prarodiči

Jak na takové situace vyzrát, jak neztratit nervy?

Partner by se nejspíš měl postavit na vaši stranu. Jistě by neměl zůstávat neutrální, nebo si tohoto souboje nevšímat, jako by byl z obliga. Pokud to ale nezabírá, bude pravděpodobně třeba silnější kalibr. Pokud ale partner není ochoten se s matou přít, bude to pouze na vás – nebo je načase takového mamánka zanechat s jeho matkou a poohlédnout se po partnerovi, který má koule.

Promluvte si s tchyní otevřeně
Zeptejte se partnera na jeho vztah k matce
Řekněte přímo a konkrétně, co vám vadí
Přesvědčte tchyni, že to s jejím synem myslíte vážně
Dokažte, že jste pro něj ta pravá