Mám doma hejno slepic. Ani nevím, kolik jich mám, tak jsem je zkusila spočítat a dopočítala jsem s třiceti slepic. Je to docela dost. Ani jsem to nevěděla a tolik jsem jich ani opravdu nechtěla! Vždycky jsem si říkala, že bych měla mít tak deset nebo maximálně patnáct slepic, a nakonec jsem se dostala k tak vysokému číslu. Je to asi tím, že taky zachraňuji takové slepice, které už nikdo nechce. A víte, proč si někdo pořídí slepice a potom je nechce? Odpověď je úplně jednoduchá. Protože ty slepice už jsou docela staré a vůbec nesnáší tolik potřebná vajíčka. Jenomže tohle je takové hodně sporné.

Mám hodně slepic.

Protože slepice je stará ve věku osmi let. Jenomže chovatelé u slepice nechtějí, když jim jsou třeba tři nebo čtyři roky, protože už nesnáší tak často, jako mladá zvířata. V tomhle případě slepice. Takže jsem si řekla, že než aby chovatelé tyto slepice třeba například zabíjeli, takže si je raději vezmu a dopřeji těm slepicím klidné a důstojné stáří. No, nejsme blázen? Asi jo, jsem a uznávám to. Mě totiž vůbec nevadí, že budu mít méně vajíček. Hlavně, že zachráním život slepičce. Jsem taková, že je mi opravdu vždycky líto všech zvířat. A proto, když jsem jednou slepicím házela hnůj, tak jsem našla tam v rohu malé hnízdečko s myškami.

Máme domácí vajíčka.

Ani nevíte, jak jsem se lekla! Myší se tedy opravdu bojím, a byla jsem opravdu překvapená, že byly v kurníku myši. Ani jsem nevěděla, jak se tam ty myši dostaly. Protože jsem zkontrolovala kurník a nikde jsem dírku od myší nenašla. Takže jsem nabyla dojmu, že tam asi chodí normálně dvířkami, kudy chodí slepice. Jenomže jsem si myslela, že by tam asi žádná myš nevydržela, protože slepice jsem na tohle zlé, protože slepice by klidně myš ozobala a snědla. Takže pokud byste taky chtěli chovat slepice a mít kvalitní domácí vajíčka, tak můžete. Jen si ale předem nastudujte vše, abyste pak nebyli překvapení, že je to náročné.