Flexibilitu – kulový čep je sice pouze zprostředkovatel propojení vozidla s nějakým dalším prvkem, ale nedocenitelná je především jeho univerzálnost. Možností spojení auta s přívěsem je celá řada, mohou to být jednonápravové nebrzděné vozíky pro převážení nákladu, vícenápravové pro větší hmotnosti a rozměry nakládaných předmětů, dvounápravové vozíky pro koně a jiná zvířata, přívěsy pro převážení jachet, případně nástavby pro převoz více menších lodí, např. kánoí, a samozřejmě obytné karavany, s nimiž se někteří nadšenci vydávají za hranice všedních dnů. A konečně lze na kouli za autem vézt i jízdní kola.

koncovka přívěsu

Nezávislost – když potřebujete koupit nábytek, velkou chladničku, dlouhé koberce, stavební materiál, rohovou plastovou vanu a další objemné a těžké zboží, co uděláte? Pokud nemáte tažné zařízení, jste plně závislí na dopravě, zajištěné z obchodu, případně sjednané někde jinde. Jednak nemusí být zrovna levná a pak nemáte jistotu, jak bude kdo s vašimi věcmi zacházet. Musíte být také v určitý den a hodinu doma, a možná i ve více lidech, abyste přivezené zboží vyložili. S koulí za autem je to jiné, tehdy nakoupíte v době, která vám vyhovuje, dovezete vše domů s velkou opatrností, a to ani nemusíte mít vlastní přívěs – ten se dá jednoduše na pár hodin pronajmout. Pronajmout je možné i karavan, takže váš sen o dovolené, kupříkladu ve Vysokých Tatrách v autokempu s prostornou loukou pro parkování karavanů, se může vyplnit.

přívěs na tažné zařízení

Bezúdržbovost – když máte kouli za autem, jednoduše víte, že je na ni spolehnutí. Málokdy se stává, že by došlo k jejímu poškození. O kulový čep se ani nemusíte nějak výrazně starat, obvykle jej stačí přiklopit ochranným krytem. A pokud vám čep, který je za autem vidět, nijak nevadí a nepřekáží, vsaďte raději na pevné tažné zařízení, nemusíte jej alespoň neustále odnímat, jak přikazuje vyhláška.