Tento ostrov je malý, rovinný, a proto se zde nevyskytuje tolik návštěvníků a turistů. Právě proto, že nejvyšším kopcem je sto devadesáti metrový Jamanota, si zde užijete pohodovou a ničím nerušenou dovolenou.
–          Luxusní ubytování
–          Bílé pláže a tyrkysová laguna
–          Panenská příroda

Toto jsou důvody, proč psychologové doporučují vyjet zde a načerpat novou energii. Prostředí zde působí léčivě na psychiku, ale také na unavené tělo. Lidé sem jezdí hlavně proto, aby tu načerpali novou energii, zrelaxovali a zanechali tu veškeré své mentální stresy a strachy.

Co všechno tady můžete zažít?

–          Golf
Jste-li fanoušky golfu, sportovního i rekreačního vyžití, jistě vás potěš, že se zde nachází dvaceti jamkové pole nedaleko hotelových resortů.
–          Potápění
Šnorchlování a potápění je zde na denním pořádku, máte dokonce na výběr z míst i z instruktorů, kteří vás zde potápění naučí.
–          Windsurfing
Když máte štěstí a přijedete v době, kdy od pláže směrem do moře vane vítr, můžete se také věnovat windsurfingu.
–          Přírodní park Arikok
Právě tady naleznete největší přírodní krásy ostrova. Najdete tady také vulkán Hooiberg, který už je sice mrtvý, ale i tak z něj je překrásný výhled na okolí. Vedou k němu vysoké schody.

–          Hlavní metropole
Město Oranjestad, které postavili za kolonizace Holanďané, si užijete převážně nočního života. Diskotéky, hlasitá hudba, míchané drinky a koktejly s karibským rumem – co víc si od dovolené přát?
–          Museo Arubano
Pokud jste milovníky historie a rádi poznáváte nové kultury, určitě se zajděte podívat do archeologického muzea, které se nachází v bývalé pevnosti, jež byla pro tyto účely zrekonstruována. Jmenuje se Fort Zoutman.
–          Maják California
Pozůstatek zlaté horečky, to je maják California, a také dnes už jenom rozvaliny mlýnů na východním pobřeží. Ideálně si k tomu půjčte terénní vůz, jelikož cesty zde nejsou kvalitní.