Druhá světová válka přinesla lidstvu mnoho utrpení a bohužel se mnozí z těchto válečných útrap nepoučili. Prokazují to války, které se ve světě vedou i dnes, v 21. století. Je to sice velice smutné, ale dokud se nezmění myšlení lidstva a všichni si konečně neuvědomí, že jsme tu na jedné planetě, na jedné lodi, a že rvát se o každý kámen nemá smysl, do té doby bude stále ohnisko napětí ve světě doutnat.
Naštěstí se tu objevují lidé povzneseni nad lidskou hloupostí, kteří se snaží druhým nabídnout něco pokrokového a přínosného. Tito jedinci se tu objevovali i za války a krátce po jejím skončení navazovali na předchozí úspěch svého podnikání. Ve Spojených státech se to projevilo například při výrobě známého a oblíbeného vozidla Studebaker Commander Starlight. Představte si, že se píše rok 1947, je dva roky po válce a Amerika prožívá své velké nadšení, euforii z ukončení válečného konfliktu s vozidly Commander 2.
K vozům typu sedan se později také zařadil Studebaker Commander Starlight cabrio Macmodel, v roce 1950 se v něm již mohli projet milovníci dálkových jízd po americkém středovýchodě ve státě Indiana, odkud tato automobilka pocházela. Nížinný terén státu Indiana protkaný mnoha říčními toky umožňoval báječná jízdní dobrodružství na cestách i mimo ně a právě otevřená, řídce osídlená krajina byla typickým symbolem volnosti a bezstarostnosti, která provázela Ameriku v padesátých letech dvacátého století.
Máte-li zájem připomenout si tu zvláštní, poklidnou dobu padesátých let v zámoří, můžete si vůz Studebaker pořídit ve formě velmi zdařilého modelu v měřítku 1:43, což přibližně odpovídá deseti centimetrovému autíčku. Vyzdobíte si s ním třeba psací stůl, konferenční stolek, komodu v předsíni nebo vaši kancelář. Model auta také můžete darovat některému z nadšenců automobilismu, který takový dárek náležitě ocení.