Jižnější část Itálie nabízí turistům hned několik výhod:

• letecky za krátkou dobu

• výhodné ceny letu po letní sezóně

• krásné a stálé počasí celý podzim

• široká nabídka aktivit

Pokud si zvolíte pro pobyt přímo metropoli Itálie a řím letenky, přistanete na jednom ze dvou možných letišť v blízkosti města. Do Říma se dostanete snadno a rychle vlakem, nebo autobusem. Ti pohodlnější mají po ruce taxi.

V Římě je mnoho míst, které se sluší navštívit, protože je znají všichni a už patří do základních znalostí cestovatelů.

roma

Památky

Pantheon je mimořádná rotunda z roku 27 př.n.l. Zvláštní na ní je to, že je osvětlena jen tím světlem, které do ní vstupuje horním otvorem. Budova byla původně svatyní všech římských bohů, v pozdějších časech si ji přisvojili křesťané a zasvětili ji Panně Marii. Stavbu najdete nedaleko turisticky oblíbené Pizza Navona. Vstup do této celosvětově proslulé památky je zdarma.

Určitě si nenechte ujít muzea ve Vatikánu. Najdete zde unikátní sbírky papežů a spoustu významných děl z historie lidstva a křesťanství. Pokud budete mít štěstí a vydáte se na prohlídku poslední neděli v měsíci, dopoledne ušetříte na vstupném.

Porta San Sebastiano a Museo delle Mura: Bránu zvanou San Sebastiano stojí za to vidět. Vznikla ve třetím století, a i když byla několikrát přestavěná, stále je to architektonický skvost. Hned v její blízkosti se nachází Muzeum zdí, v němž je zajímavá expozice zaměřená na historii římského opevnění, které v minulosti město dobře chránilo.

roma1

Kuchyně

Určitě si během pobytu nezapomeňte zajít do některé stylové restaurace ochutnat skvělou italskou kuchyni, která je mimořádně chutná a voňavá. Přítomnost nedalekého moře vám zaručí skvělé čerstvé ryby, které si většinou kuchaři chodí sami ráno kupovat na tržiště.

Italové umí vyrobit také skvělé sladkosti, které jsou populární po celém světě. Využijte svého pobytu a ochutnejte tyto delikatesy přímo u zdroje, v některé z místních cukráren.