Fotografie zachycuje vzpomínky. Uchovává je a připomíná nám časy minulé a to co bylo krásné. To a mnohem více nám může zajistit i profesionální fotograf v Ostravě, ve svém ateliéru, kde dokáže zachytit ty nejkrásnější momenty. A my si je tak můžeme uchovat už na vždy. Hlavním smyslem fotografie je zachytit jeden moment/okamžik, který si chceme zapamatovat a dál uchovávat.

photoshoot

Když pořídíte snímek a sdílíte ji s ostatními, ukazujete tím jeden okamžik svého života, který je už navždy zamrzlý v jednom nehybném obrázku. Tento okamžik říká mnoho, od toho kde jsme se nacházeli, jak jsme se cítili, co jsme prožívali. Pokud jste fotograf pracující pro noviny, vaše fotky budou uloženy pro budoucí generace, které pak budou zkoumat jak se dnes žilo. Pokud jste rodinný fotograf vaše fotky budou uloženy nejspíš do rodinného alba a jednou nad nimi rodina bude vzpomínat na společné chvíle a vzpomínky. Nebo když jste svatební fotograf novomanželé do vás vkládají naprostou důvěru, že zdokumentujete jeden z nejdůležitějších momentů začátku jejich společného života.

Fotografie je umění, které je neoddělitelným důkazem pro psaní historie lidstva. Pokud ještě pochybujete o důležitosti a významu fotografií, zde je několik důkazů, které vás snad přesvědčí.

Fotografie zobrazují to důležité
V našich telefonech, tabletech, rodinných albech máme snímky a momenty, které pro nás něco znamenají a jsou pro nás důležité. Fotka má moc tyto momenty navždy zmrazit. Zachycuje okamžik, který si díky ní budete moc už navždy připomínat. Všechny zachycené fotografie vypráví náš příběh.

photo film

Zobrazení historie
Fotografie je silným portálem, který nás dokáže v jednom momentu přenést do historie i o 50 let dozadu. Pomáhají nám porozumět historii a učit se z ní. Fotografie ukazuje, jaký byl život před současností. Jak věci dříve vypadaly a fungovaly, co měli lidé na sobě, jak se bavili …. předává informace o generacích minulých let.

Fotografie vypráví příběhy
Za každým obrázkem je příběh. Z každého obrázku můžeme vyvodit mnoho informací. Pokud budeme takto analyzovat rodinné fotografie, připomeneme si zároveň příběh než tato fotografie vznikla a i momenty po ní.