Jako důkaz, že se dá nastartovat kariéra fotomodela i ve zralém věku, dokazuje několik fotek Ulmara a Hypera, které nám poslali z Jevan. Jak jsme se dočetli, bude po této podzimní kolekci následovat i zimní.

           

Pro plné rozlišení CLICK na foto.


27.4. 2016  Jedináčkovi Dantíkovi nezbývá nic jiného než být samostatný a tak už nějakou dobu trefí z pelíšku na zahradu, kde se umí sám zabavit průzkumem svého nekonečného revíru. Když ho přepadne po této jeho důležité práci únava, tak nejkratší cestou spěchá si odpočinout zpět do pelíšku. Další foto téměř šestitýdenního štěněte ZDE.

   


18.4. 2016  Jak jsme již psali níže, Athos a jeho dcera Arlett se zúčastnili na MVP Nitra. A že jim to společně i každému zvlášť sluší nám ukáže pár fotek, které jsme právě dostali.

   

V obou výstavních dnech si Athos u pana rozhodčího Coufala i paní rozhodčí Witkowské vysloužili v třídě čestné V1. Jeho dcera Arlett v třídě otevřené V1, CAC a res CACIB.

   

Ano, bezpochyby jsou to Eupatridi. To se pozná podle nosu, který se u nich nosí prý hodně vysoko :-)

       

Za foto děkujeme paničce Athose a současné opatrovatelce naší Arlett.


14.4. 2016  Naše Arlett Eupatrid je v této době pobytem v Bratislavě na pracovní výchově u svého otce Athose Eupatrid. A že její otec je opravdu přes práci odborník se můžete přesvědčit ZDE.

 

Ale v přestávce mezi výcvikem si odskočili do Nitry, kde se 2. + 3.4. zúčastnili dvou mezinárodních výstav.

V obou výstavních dnech si Athos u pana rozhodčího Coufala i paní rozhodčí Witkowské vysloužili v třídě čestné V1. Jeho dcera Arlett v třídě otevřené V1, CAC a res CACIB.


24.3. 2016  S malým zpožděním vám oznamujeme, že se právě před týdnem narodil naší Rashe a Antaresovi Elimar Doubrava jedináček. Tedy psík již pokřtěný jménem Dante's. Předchozí- a početnější vrh těchto rodičů k nakouknutí ZDE.
 

2015

7.12. 2015  Tak jako každý rok, i letos si naše slovenské holky Ursha a Tessi odjely zalenošit na pláže Jaderského moře. Tentokrát nám pozdrav poslaly z italského Grada.

 

V těchto podzimních a občas deštivých dnech jsme si rádi připomenuli jejich pozdní léto u prosluněného moře.

 


22.11. 2015  Už druhý rok, po mnoha letech aktivní účasti na všech možných výstavách doma i v zahraniční, jsem volný čas proseděl jen na zahradě pozorujíce hrající si jezevčice a večer jimi obklopen v televizním křesle se těšil z jejich přítomnosti. Tato mnou chtěná a momentálně oblíbená nečinnost pochopitelně moc novinek do naší smečky, ale ani na tyto stránky nepřinese. O to více jsme byli rádi a hrdí na několik dalších pracovních novinek o které se postaral náš odchovanec Sir Athos Eupatrid.

Po absolvování všestranných zkoušek malých plemen v roce 2014, kde mu do hodnocení rozhodčí napsali "Pes s velkým loveckým instinktem, temperamentní, s velkou snahou lovit" (CLICK), se zúčastnil Mezinárodních všestranných zkoušek- Memoriálu pořádaného klubem jagterierů. Zkoušky byly náročné, jednodenní a jediný trpasličí jezevčík Athos mezi jagteriery zvládl všech 14 disciplín s velkým uznáním rozhodčích. I.cena/304b. CACT, 2. místo. (CLICK) S tímto krásným výsledkem si Athy splnil poslední podmínku, tedy CACT z mezinárodních zkoušek, potřebnou k udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION PRÁCE.

               

CLICK na foto

A že je to opravdu jezevčík zrozen pro práci, nevydržel a odskočil si ještě na Klubové zkoušky norování. A výsledek? První kolo: II.cena/56b. známky 2, 4, 4 a v druhém kole I.cena/64b. známky 3,4,4. Obě kola absolvoval jako hlásič.


23.9. 2015  Když se řekne slovo celebrita, máme na mysli někoho, kdo udělal něco, co se druhému nepodařilo, kdo se proslavil něčím, co bylo vyjimečné.
Tak začíná příběh Athose a jeho parťačky Lindy popsaný v časopise Kynologická revue.
Kdo z vás si ho chce přečíst celý, stačí když klikne na obrázky níže, nebo CLICK zde.

               


21.6. 2015  V sobotu jsme se po roce opět objevili na výstavě. Naše nejmladší- Arlett Eupatrid si do Klatov přijela splnit bonitační povinnost a před tím u pana rozhodčího Švece obdržela V1 a CAC. Jelikož jsme s úlevou zjistili, že na výstavě je "vše při starém", rozloučili jsme se s přáteli slovy "tak opět za rok nashledanou".


11.6. 2015  Včera byla naše dobře živená a zlenivělá partička vrhu C poprvé odnesena na zahradu. Po malém průzkumu velkého trávníku ji opět vyhládlo a tak skončila v přepravce pod hruškou kam ji přišla nakrmit jejich starostlivá máti Rasha. Nové foto: CLICK

   


27.5. 2015  Především bychom chtěli poděkovat všem, kteří poslali gratulaci k našemu nejnovějšímu vrhu. Vše jsme Rashe vyřídili. Štěňata se zatím prospala do druhého týdne života. Moc akčních fotek tedy zatím neočekávám. I tak jsem se je rozhodl vyfotit a je jen na vás zjistit, jak veliký pokrok udělali od svého prvního focení. CLICK

   


18.5. 2015  Tak konečně opět veselejší zpráva: v pátek se narodili naší Rashe a Gonnymu z Neratovické skalky čtyři děcka. Tři psíci a jedna holka. Dalo by se říci konečně. Neboť u Rashy je skóre kluci : holky devět ku jedné. VRH C má už svoji stránku: CLICK

   
20.1. 2015  I když jsme smířeni se životaběhem a myslíme si, že jsme připraveni přijmout nevyhnutelnou událost v psím a tím pádem i svém životě, nakonec nás odchod čtyřnohého člena rodiny zastihne nepřipravené a neochotné akceptovat to, k čemu se schylovalo už nějakou dobu. Naše Meja, Mejulenka, Mejule- zakladatelka naší chovatelské stanice, odešla do psího nebe za svojí sestrou Mendy, synem Agatonem, dcerami Claudinkou, ale také Branwen, Caruanou i Farinkou, které jí minulý rok předběhli.

   

MEJA PICCOLO GITANO

*1.9.1999    †19.1.2015

  

Vzpomenout na Meju můžete na její osobní stránce, další foto najdete v její fotogalerii. A protože byla nadšenou cestovatelkou, tak spoustu fotek najdete i v jednotlivých fotoreportážích z cest na kterých také dohlížela jak na tu naši jezevčí mládež při jejich prvních cestách na výstavy, tak i na mne, abych v noci zase někam s autíčkem nezabloudil. Například foto z cesty do Zermatu, kam jsme si přijeli splnit poslední cíl našich společných cest za dobrodružstvím: ZDE CLICK.

   
2014

14.10. Minulý týden o víkendu odešel z naší smečky poslední kluk z vrhu B. Bohužel toho se už nedočkala naše Farinka a také jeho bábinka. O den dříve prohrála svůj a přeci náš společný boj s její nemocí. Nedá se vyhrát, když jeden už nechce. Snad nás jen může trochu utěšit poznání z jejího statečného chování v posledních dnech, že  přesně věděla co chce.

   

FARIA EUPATRID

*6.1.2006    †10.10.2014

Kdo chce, může vzpomenout i zde: Faria Eupatrid; Od psího mimina k neposedné psí dorostence až po začátečnici a poté "pracovnici" v revíru".

   


30.9. Zatímco Brenton a Baldrick, nebo li naše black parta, minulý týden opustila naší smečku a dělá radost i starost svým novým páníčkům, red parta- Bogard a Ballard prozkoumává už i vzdálené kouty naší zahrady, nebo vyhrávají a prohrávají své vzájemné souboje na ještě stále zeleném trávníku. CLICK

   


1.9. Není divu, že Sir Athos Eupatrid nosí svůj čenich příliš vysoko a jeho parťačka se doširoka usmívá. Ale opět mají proč.

   

Nebudu se rozepisovat a dám hned slovo paničce a její bezprostřední reakci po dalším úspěšném vystoupení této sehrané dvojice:

Cez vikend sme s Athym absolvovali "vsestranne skusky malych plemien", ktore organizoval klub sliedicov. Athos to krasne zachodil a vybojoval si ocenenie, s ktorym predcil aj samotnych sliedicov na skuskach:

I. cena, 308 b., CACT a Najlepsia praca na vode

   

Celkovo sa umiestnil na krasnom 4 mieste z 12 nastupenych psov :-) Tymto si Athos moze oficialne ku svojim krasnym vystavnym titulom pridat dalsi, pre mna asi najcennejsi a to "U"- vsestranny pes. A zaroven ako jediny trpaslici jazvecik v SR sa zapise do historie :-) Rozhodcovia boli uneseni a Athy spolu so mnou zozal mnozstvo ovacii a krasnych poct. Od hlavneho rozhodcu sme si pred vsetkymi vypoculi superlativa, pri ktorych mi chodil mraz po chrbte :-) A na konci pri poslednom prekvapeni pri vyhlasovani "naj praca na poli, v lese, a na vode", kde na prekvapenie vsetkych a mna samotnej najviac, kedy sme ziskali pohar za "najlepsiu pracu na vode", som sa neubranila slzam stastia :-)

Tak převelice gratulujeme a těšíme se na reportáž a foto z akce na stránkách Athose: CLICK


27.8. Včera měli naši kluci naplánovanou první vycházku či spíše vynešení na zahradu. Bohužel déšť jim toto jejich první dobrodružství překazil a tak odpoledne opět prospali v pelíšku spolu s matkou Rashou. Na foto čtyřtýdenního vrhu B: CLICK.


13.8. Čas pádí a tak jako se rychle letní prázdniny přehouply do své druhé půlky, tak i klukům vrhu B dva týdny života utekly jako nic. Podle barvy srsti jsme si je rozdělili na partu černou a partu červenou. Podle váhy je už tak jednoduše rozdělit na dvě party nejde, protože tento klučičí vrh je váhově absolutně nevyrovnaný. Jejich váhy a fotky ... a také jména: CLICK.

   


31.7. V úterý naše Rasha přivedla na svět čtyři štěňata. Ale některým dlouhodobým zájemcům o fenku od ní a Antarese Elimar Doubrava ovšem svým výkonem radost neudělala. Proč? No protože nedbala mých proseb, které jsem jí šeptal do ouška, a místo alespoň dvou holek se jí v pelíšku motají čtyři kluci. VRH B: CLICK

   


30.6. Léta letoucí jsem postupně se všemi našimi jezevčicemi, počínaje Mejou a konče zatím Werrou, jezdil na výstavy do rakouských měst Graz a Salzburg. A výsledek? Kromě toho, že na výstavišti přesně vím, kde a v jakém stánku hledat dobré jídlo a pití a kde co nejblíže vchodu zaparkovat, potom už "jen" zisk mnou chtěných rakouských šampionů. Ale letos jsem se konečně rozhodl poznat z těchto zajímavých měst více a proto jsem z výstaviště vždy po posouzení utíkal do jejich historických center.  CLICK na fotoreportáž z našich odpoledních průzkumných cest.

   


10.6. Každého majitele a samozřejmě i chovatele potěší, když si výkonů jeho svěřence všimne redaktor některého z loveckých či psích časopisů. Tentokrát se to podařilo Athosovi a redaktorka paní Marianna Rajská z magazínu Lovu zdar požádala jeho paničku zda by o jejich společném soužití a úspěších mohla napsat pár vět. CLICK ZDE, nebo na obrázky.

       

V sobotu ráno v Nitře, kdy jsem dostal do ruky tento milý dárek v podobě časopisu, chyběla v článku ještě jedna důležitá informace o jejich dalším společným pracovním úspěchu. Pochopitelně, neboť až tuto sobotu se zúčastnili Lesních zkoušek malých plemen, které pořádal Slovenský klub chovatelů teriérů a foxteriérů. Výsledek? VÍTĚZ ZKOUŠEK a CACT. CLICK ZDE, nebo na obrázek.


3.6. Arlett, dcera Athose si se svým otcem dala dostaveníčko na výstavách v Nitře (2x VN1). A hrdý otec ji potom pozval na návštěvu jeho bratislavského bytu a okolního revíru.

   


22.5. Tento měsíc přišla na návštěvu sestra naší Arlett, Aurin. No, slovo "přišla" tak úplně přesně nevystihuje to, co se dělo vzápětí na zahradě. Chvilku zaražená z toho uragánu nazvaného Aurin zůstala i Arlett. Ale jen chvilku. Potom děvčata neúnavně, alespoň tři hodiny, doháněla ten ztracený čas, kdy se neviděla. CLICK i na další fotoseriály.

   


15.5. V roce 2012 jsme si našli při příležitosti dvou výstav v St. Gallenu ubytování v asi dvacet kilometrů vzdáleném Hotelu Krone  ve vesničce Brülisau, ležící na konci údolí z kterého vyrůstají takové- mému srdci milé hory, které by se daly označit jako "předhůří" těch "pravých" a drsných Švýcarských Alp. A protože nám tam mezi tím kvítím a zelení bylo milo, letos jsme se opět rozhodli využít ubytování a po výstavách několik dní zase šlapat po horských cestičkách Appenzellerlandu, jak se tato oblast správně nazývá. Ale o tom někdy jindy. Na výstavách  Rasha od rakouského rozhodčího M. Schindlera a paní rozhodčí Lisbeth Mach ze Švýcarska dostala po oba dny V1, CAC, CACIB, BOB a tak mi splnila přání, aby se zařadila mezi další členky naší smečky již vlastnící diplom Šampion Švýcarska.

   


30.4. Po třech letech jsme opět navštívili rumunské město Satu Mare, kde se od pátku 25.4. do neděle 28.4. konaly čtyři výstavy. Přímo během nich bylo možné získat Šampiona Rumunska dvěma způsoby. Šampionu již jiné země FCI "stačilo" získat jeden CACIB, nebo bylo nutné získat alespoň třikrát CAC. Aby jsme se pojistili, přihlásili jsme Rashu a Athose na všechny čtyři výstavy. Ale oba dva naši česko- slovenští reprezentanti získali od čtveřice rozhodčích: Giulio Bezzecchi (Italy), Shamil Abrakimov (Rusko), Petru Muntean (Rumunsko) a Viktoria Pogodina (Ukrajina) nejen tři CAC, ale i onen jeden potřebný CACIB a tak jsme si společně domů odváželi diplomy dokazující, že naši psíci jsou Šampioni Rumunska.

   

2x foto z páteční klubové výstavy: polsko- slovensko- české zastoupení v dlouhánech.


17.4. V neděli 13.4. oslavila Werra "osmnáctiny". A k těm osmnácti měsícům dostala svoji samostatnou stránku. Konečně. CLICK

   


7.4. Naposled jsem Solnohrad- město ležící na řece Salzach, navštívil před lety spolu s naší Farinkou (CLICK), kdy jsme si na zpáteční cestě udělali přestávku u jezera Mondsee. Letos s Werrou jsme hned po posouzení utekli objevovat světoznámé staré město Salzburgu. Ochutnali jsme nejen jeho "slanou" historii, ale i převelice známe originální Mozartovy kuličky od Fürsta. Ze Salzburgu jsme odjížděli až večer. Werra si odvážela z výstavy od pana rozhodčího K. Reisingera V1, CACA, CACIB a BOB a já od pana cukráře Fürsta jeho čokoládovo- nugátovo- marcipánové potěšení.

   


2.4. Sobotu a neděli jsme prožili spolu s Werrou Eupatrid na dvou slunečných výstavách v Nitře. První den posuzovala litevská rozhodčí Klučnice Vija, která zadala naší Věruš V1, CAC, CACIB a BOS. V neděli si Werru nechal postavit na stůl slovenský rozhodčí Jursa Josef a ohodnotil ji na V1, CAC a CACIB. A tak si Werra úspěšně rozdělala dospělého Šampiona Slovenska...


10.3. Werra Eupatrid a Sir Athos Eupatrid si v sobotu ráno dali dostaveníčko u ringu na výstavišti rakouského města Graz. Zatímco Athos si přijel pokusit dodělat šampiona Rakouska, Werra s ním chtěla začít. Oběma se to podařilo. Werra: V1, CACA, CACIB a BOB. Athos: V1, CACA, CACIB a navrch ten podivný titul BOS. Posuzoval rakouský rozhodčí pan Schimpf Otto. Posuzoval dlouze a rozvážně nejen v pohybu, ale i na stole, kde se předpokládalo, že se výstavní jedinec udrží ve výstavním postoji i několik minut, jak během prohmatání, tak i posouzení z větší vzdálenosti a diktování posudku.

   

Po zapsání výsledků Athos zůstal na závěrečné soutěže a Werra odešla prozkoumat staré město a i pevnost Schlossberg nad ním, které vévodí známá Uhrturm, nebo li po našem Hodinová věž, pocházející již ze 13. století.


5.3. Na speciální výstavu našeho klubu pořádanou jako obvykle v Holýšově se Werra Eupatrid dostavila především kvůli bonitaci do které už věkově dorostla. Navíc se nám podařil splnit i jarní svod a od pana Pasáka Werra obdržela CAJC a BOJ. Tedy mohu zde napsat "trefili jsme tři mouchy jednou ranou".


25.2. Víkendové jarní slunce nemuselo ani trochu nutit Athose po zimní přestávce na první trénink nové sezony. Jak jsem se dozvěděl od jeho paničky, čeká ho opět to co je oba baví nejvíce, pracovně nabitá sezona.

   

To naše děvčata- Werra a Rasha, jsou spíše na to kroucení zadečkem ve výstavním kruhu, než na pořádnou jezevčí práci v revíru, tak jako Athos. Takže se o víkendu zúčastnila dvojité výstavy v Brně, kde Werra v sobotu ziskem třetího CAJC získala ocenění Junioršampion ČR a v neděli ziskem CAC a Res. CACIB  Rasha splnila podmínky na Šampiona ČR.


22.1. Na víkend jsme spolu s Werou přijeli do Ljubljani na dvě mezinárodní výstavy a klubovou výstavu, kterou pořádal Klub ljubiteljev psov jamarjev Slovenija (CLICK). V konkurenci, která se i díky účasti Rusů, Italů a Rakušanů počty vystavených jedinců vyrovnala, či i překonala množství psů na našich výstavách, si tři dny už "dospělá" Werra vedla takto: V sobotu jí španělský rozhodčí E.M. Duran zadal V1, res. CACIB a CAC. Stejně tak ji ocenil v neděli i italský rozhodčí C. Calcinati. V sobotu večer začala ještě klubová výstava posuzovaná maďarským rozhodčím A. Koroszem od kterého Werra dostala V1 a CAC. My jsme od pořadatelů dostali čokoládu a dobré vínko a tak jsme se z této téměř rodinné akce dostali na hotel až před půlnocí.


10.1. Nové fotky vrhu A a vrhu Z.


8.1. 2014 Jak na Nový rok, tak po celý rok- to je známé pořekadlo. Já bych si ho krapet upravil: jak na první víkend v novém roce, tak po celý rok. A jelikož jsme hned první sobotu v tomto novém roce vyrazili na "brněnskou" Hanáckou výstavu, určitě nás čeká v této sezoně opět fofr. Werra doma zvaná "Naše Věruš" od paní Spalové obdržela V1, CAJC, BOJ... a vůbec pěkný posudek.23.12. Nové fotky třítýdenních štěňat naší Agreáble a Georginy. VRH A  VRH Z


14.12. Nové fotky již čtrnáctidenních štěňat naší Agreáble a Georginy . VRH A  VRH Z

   


9.12. Konec letošní výstavní sezony, který jsme strávili v rakouském Welsu, se nám povedl. Werra Eupatrid v sobotu od rakouského rozhodčího R. Schäffera obdržela V1, Jugendbester a BOB. V neděli paní Martina König opět upřednostnila Werru před švýcarskou a ruskou konkurencí a dostala V1, Jugendbester a BOB. Splnění podmínek pro udělení Rakouského junioršampiona Werra oslavila na hotelu dobrou večeří a já potom s přáteli dokončil oslavu na tradičním vánočním trhu.

   

Pro úplnost ještě musím dodat, že na výstavách v Bratislavě (26.+ 27.10.) Werra získala Slovenského šampiona krásy mladých a Rasha Eupatrid, která jí doprovázela, dokončila Slovenského grand šampiona.